• პოლიციამ თბილისსა და რეგიონებში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები, ასევე საბრძოლო მ...
პოლიციამ თბილისსა და რეგიონებში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები, ასევე საბრძოლო მასალა ამოიღო - დაკავებულია 4 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა, ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სხვადასხვა დროს, თბილისში, მარნეულში, ლენტეხისა და ახალციხის მუნიციპალიტეტებში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები, ასევე, საბრძოლო მასალა ამოიღეს და 4 პირი დააკავეს.
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა 1975 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ნ.ბ. ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვისა და ტარების ბრალდებით თბილისში დააკავეს. პოლიციამ მისი ჩხრეკისას ნივთმტკიცების სახით ამოიღო „ჩზ“-ს ტიპის ცეცხლსასროლი პისტოლეტი, მჭიდი და 6 საბრძოლო ვაზნა.
რაც შეეხება მეორე ბრალდებულს, 1974 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გ.ლ. იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, ლენტეხის მუნიციპალიტეტში დააკავეს. პოლიციამ, ბრალდებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, ნივთმტკიცების სახით ამოიღო „ჩზ“-ს მოდელის ცეცხლსასროლი შაშხანა, 3 მჭიდი და 45 საბრძოლო ვაზნა.
სამცხე-ჯავახეთის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა კი, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1982 წელს დაბადებული ზ.ჯ. ახალციხის მუნიციპალიტეტში დააკავეს. მის საცხოვრებელ სახლში მოსამართლის განჩინების საფუძველზე ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოღებულია კალაშნიკოვის სისტემის „აკ-74“-ის მოდელის ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, მჭიდი და 30 საბრძოლო ვაზნა.
ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის მარნეულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა 1992 წელს დაბადებული ჯ.შ. მარნეულში დააკავეს. მას ბრალად ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარება ედება. დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოღებულია „ტტ“- ს სისტემის ცეცხლსასროლი იარაღი, მჭიდი და 7 საბრძოლო ვაზნა.

• Police seized illegal firearms, as well as ammunition in Tbilisi and regions - 4...
As a result of operative-investigative activities, the officers of the Ministry of Internal Affairs seized illegal firearms, as well as ammunition in Tbilisi, Marneuli, Lentekhi and Akhaltsikhe municipalities at various times and detained 4 people.
The officers of Vake-Saburtalo Main Division of Tbilisi Police Department detained previously convicted N.B. (DoB 1975) in Tbilisi on charges of illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition. During the personal search, police seized a C.Z. firearm, a pistol and cartridges as evidence.
As for the second defendant, previously convicted G.L.(DoB 1974) - he was detained by the officers of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Departments in Lentekhi Municipality for illegal purchase and storage of firearms and ammunition. During the search of detainee’s residential house, the police seized a C.Z. rifle, 3 magazines and 45 cartridges as evidence.
The officers of Samtskhe-Javakheti Police Department detained Z.J.(DoB 1982) on charges of illegal purchase and storage of firearms and ammunition as a result of operative-investigative activities in Akhaltsikhe municipality. As a result of the search activities held in detainee’s residential house held on the basis of the relevant court decision, policemen seized AK-74 Kalashnikov assault rifles, magazine and 30 cartridges.
The officers of Marneuli Police Division of Kvemo Kartli Police Department arrested J.Sh. (DoB 1992) in Marneuli for illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition. During the personal search of the detainee, T.T. firearm, a magazine and 7 cartridges were seized as evidence.
Investigation on the facts of illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition is underway under 23, III and IV parts of the Criminal Code of Georgia.