• პოლიციამ თბილისსა და რეგიონებში უკანონო იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღო - და...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, თბილისში, კახეთში, სამეგრელოსა და იმერეთში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღეს, დაკავებულია 6 პირი.
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, 1985 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გ.შ. თბილისში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა დაკავებულის ბინებში მოსამართლის განჩინების საფუძველზე ჩატარებული ჩხრეკისას სხვადასხვა ტიპის 2 ცეცხლსასროლი იარაღი და 15 ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, 1989 წელს დაბადებული კ.ა. ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით, ბათუმში დააკავეს. სამართალდამცველებმა ბრალდებულის პირადი ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცების სახით ცეცხლსასროლი პისტოლეტი და 5 ვაზნა ამოიღეს.
კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თელავის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა 1992 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გ.ტ., ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით, თელავის მუნიციპალიტეტში დააკავეს. პოლიციამ ბრალდებულის პირადი ჩხრეკისას 3 ცეცხლსასროლი იარაღი და 23 ვაზნა ამოიღო.
სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის უბნის ინსპექტორების და ზუგდიდის რაიონული სამმართველოების თანამშრომლებმა, სხვადასხვა დროს, ორი პირი - 1972 წელს დაბადებული თ.კ. და 1989 წელს დაბადებული გ.დ. დააკავეს.
მათ ბრალი ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვაში ედებათ.
სამართალდამცველებმა მესტიის მუნიციპალიტეტის ერთ-ერთ სოფელში, თ.კ.-ის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, მჭიდი და 30 ვაზნა, ხოლო ქალაქ ზუგდიდში, გ.დ.-ის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკის შედეგად, ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, 2 მჭიდი და 75 ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ხონის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა 1979 წელს დაბადებული ზ.ჩ. ხონში იმავე ბრალდებით დააკავეს. პოლიციამ, ბრალდებულის საცხოვრებელი სახლის და დამხმარე სათავსოს ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოიღო: მაკაროვის სისტემის ცეცხლსასროლი პისტოლეტი, 2 მჭიდი და 99 საბრძოლო ვაზნა.

• Police seized illegal weapons and ammunition in Tbilisi and the regions - 6 peop...
As a result of operative and investigative activities carried out at different times, the officers of the Ministry of Internal Affairs seized illegal firearms and ammunition in Tbilisi, Kakheti, Samegrelo and Imereti. Six people were detained.
The officers of Vake-Saburtalo Police Main Division of Tbilisi Police Department arrested formerly convicted G.S. (DoB in 1985) in Tbilisi for illegal purchase and storage of firearms.
During the search of the detainee's apartment, based on the judge's decision, the law enforcers seized 2 different types of firearms and 15 cartridges as evidence.
The officers of Adjara Police Department arrested K.A. (DoB 1989) in Batumi on charges of illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition. During the personal search of the accused person, the law enforcers seized a pistol and 5 cartridges as evidence.
The officers of Telavi Police District Division under Kakheti Police Department detained G.T. (DoB in 1992) for illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition in Telavi Municipality. During the personal search of the detainee, the police seized 3 firearms and 23 cartridges.
Employees of the district inspectors and Zugdidi district police divisions under Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department, at different times, arrested two persons - T.K. (DoB 1972) and G.D. (DoB1989).
The mentioned persons are accused of illegal purchase and storage of firearms and ammunition.
In one of the villages of Mestia municipality, during the search of TK's house, the law enforcers found automatic firearm, a magazine and 30 cartridges, and in Zugdidi, during the search of GD's house, automatic firearm, 2 magazines and 75 cartridges were seized as evidence.
The officers of Khoni District Division of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department detained Z.Ch., (DoB 1979) in Khoni on the same charges. Police, during the search activities held in the detainee’s house and auxiliary storage, seized Makarov firearm, 2 magazines and 99 cartridges.
The facts of illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition are investigated under Article 236, III and IV parts of the Criminal Code of Georgia.