• პოლიციამ თბილისსა და ქობულეთში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ...
პოლიციამ თბილისსა და ქობულეთში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღო - დაკავებულია 2 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, თბილისსა და ქობულეთში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები, ასევე, უკანონო საბრძოლო მასალა ამოიღეს.
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა 1999 წელს დაბადებული ლ.ბ. თბილისში, ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვისა და ტარების ბრალდებით, ადგილზე დააკავეს.
სამართალდამცველებმა მისი პირადი ჩხრეკისას ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს ბრაუნინგის მოდელის ცეცხლსასროლი იარაღი და მჭიდი.
რაც შეეხება მეორე პირს, 1991 წელს დაბადებული გ.კ. აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ქობულეთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვისთვის დააკავეს. სამართალდამცველებმა, ქალაქ ქობულეთში, ბრალდებულის დროებით საცხოვრებელ ბინაში ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს: „აკს“-ის მოდელის ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, გადაჭრილი სანადირო თოფი, 2 მჭიდი და 46 საბრძოლო ვაზნა.
ორივე ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს.

• Police seized illegal firearms and ammunition in Tbilisi and Kobuleti - 2 person...
As a result of operative-investigative activities, the officers of the Ministry of Internal Affairs seized illegal firearms, as well as illegal ammunition in Tbilisi and Kobuleti.
The officers of Old Tbilisi Police Main Division of Tbilisi Police Department detained L.B. (DoB 1999) in Tbilisi on charges of illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition.
During his personal search, law enforcement officers seized a Browning handgun and a magazine as evidence.
As for the second detainee- G.K. (DoB 1991) the officers of Kobuleti District Police Division of Adjara Police Department detained him for illegal purchase and storage of firearms and ammunition. During the search activities held in his place of temporary residence located in Kobuleti, the law enforcers seized: AKS automatic firearm, the so called cut gun, 2 magazines and 46 ammunition cartridges.
Both cases are being investigated under the Article 236, III and IV parts of the Criminal Code of Georgia.