• პოლიციამ თბილისსა და ბაღდათში 2 უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღი ამოიღო - დაკავებულია...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის და თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1994 წელს დაბადებული შ.ჩ. და 1983 წელს დაბადებული გ. ხ. ბაღდათსა და თბილისში დააკავეს. მათ ბრალი ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარებაში ედებათ.
იმერეთის პოლიციის თანამშრომლებმა ბაღდათში, ბრალდებული შ.ჩ.-ის საცხოვრებელ ბინაში ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს კალაშნიკოვის კონსტრუქციის „აკს-47“-ის მოდელის ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი და მჭიდი.
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა კი თბილისში, გ.ხ.-ის პირადი ჩხრეკისას, ბროხარდტ-ლუგერის სისტემის „პარაბელუმის” მოდელის პისტოლეტი, 1 მჭიდი და 7 საბრძოლო ვაზნა ამოიღეს.

• Police seized 2 illegal firearms in Tbilisi and Baghdati - 2 people have been ar...
The officers of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department and Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained Sh.Ch. (DoB1994) and G.Kh. (DoB1983) in Baghdati and Tbilisi as a result of operative-investigative activities for illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition.
Imereti police officers seized AK-47 Kalashnikov automatic weapon with magazine as evidence during a search of the apartment owned by Sh.Ch. in Baghdati.
During the personal search of G.Kh. in Tbilisi, the officers of Tbilisi Police Department seized Borchardt-Luger pistol, 1 magazine and 7 ammunition cartridges.
The facts of illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition are being investigated under the Article 236, III and IV parts envisaged by the Criminal Code of Georgia.