• პოლიციამ თბილისში ჯგუფურად ჩადენილი დიდი ოდენობით თაღლითობის ბრალდებით ორი პირი ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების ფარგლებში წინასწარ შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ჩადენილი დიდი ოდენობით თაღლითობის ბრალდებით ორი პირი - ანალოგიურ ფაქტზე წარსულში რამდენჯერმე მხილებული 1992 წელს დაბადებული ზ.ჩ. და წარსულში თაღლითობის ბრალდებით ნასამართლევი 1967 წელს დაბადებული ნ.ჯ. მოსამართლის განჩინების საფუძველზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა მოქალაქეებს სხვადასხვა თანხის გადახდის სანაცვლოდ ამერიკის შეერთებულ შტატებში გასამგზავრებელი ვიზის გაკეთებას პირდებოდნენ. ართმევდნენ ფულს მოქალაქეებს და შემდგომ წყვეტდნენ მათთან კავშირს. ზ.ჩ და ნ.ჯ. მთლიანობაში დაახლოებით 145 000 ლარის ოდენობის თანხას თაღლითურად დაეუფლნენ.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 180-ე მუხლის მეორე ნაწილის „ა“ და მე-3 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს, რაც წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ჩადენილ დიდი ოდენობით თაღლითობას გულისხმობს.

• POLICE SOLVED THE CASE OF SWINDLE IN TBILISI, TWO PERSONS DETAINED
The officers of Vake-Saburtalo police main division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-search and investigative activities detained two persons for swindle committed in large quantities with previous consent. Detainees are- Z.Ch. (DoB 1992) several times exposed in past for similar crimes and previously convicted for swindle – N.J. (DoB 1967). The mentioned persons were taken under arrest on the basis of the relevant court decision.
The investigation established that detainees promised particular citizens to obtain US visas for them in exchange for a certain amount of cash. Detainees received money and stopped contacting them afterwards. In total, detainees illegally appropriated 145 000 GEL by swindling.
The investigation is in progress on the fact of swindle committed in large quantities with a previous consent, article 180, II part, sub-paragraph “A” and part III of the same article, sub-paragraph “C” of the Criminal Code of Georgia.