• პოლიციამ თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ბრალდებით 5 პირი ცხელ კვალზე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ქობულეთის რაიონული და სასაზღვრო პოლიციის ოპერატიულ-საგამოძიებო მთავარი სამმართველოების თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, წარსულში ნასამართლევი პირები: 1992 წელს დაბადებული გ.გ., 1980 წელს დაბადებული კ.ს., 1990 წელს დაბადებული გ.გ., 1981 წელს დაბადებული გ.ქ. და 1984 წელს დაბადებული ა.მ. წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ 1992 წელს დაბადებულმა გ.გ-მ, კ.ს- სთან და გ.გ -სთან ერთად, წარსულში არსებული უთანხმოების გამო, შურისძიების მოტივით, 1983 წელს დაბადებულ ო.კ - ს, თბილისში, მისსავე დროებით საცხოვრებელ სახლში ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა, რის შემდეგაც აღნიშნულმა პირებმა ცივი იარაღის მუქარით თავისუფლება უკანონოდ აღუკვეთეს ო.კ.-ს და ა.მ.-ს მართვის ქვეშ მყოფი ავტომობილით ქობულეთში ჩაიყვანეს. ამის შემდეგ, ბრალდებულებმა ო.კ. გადასვეს გ.ქ.-ს მფლობელობაში არსებულ ავტომობილში და ქობულეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ კვირიკეს მიმართულებით წაიყვანეს, რა დროსაც აღნიშნული ავტომობილი სამართალდამცველებმა შეაჩერეს. პოლიციამ დანაშაულში მონაწილე ოთხი პირი - გ.გ., კ.ს., გ.ქ. და გ.გ. ადგილზე, ხოლო ა.მ. რამდენიმე საათში დააკავა.
სამართალდამცველებმა ორივე ავტომობილი, ასევე დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.
წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ სიცოცხლისათვის ან ჯანმრთელობისათვის საშიში ძალადობით ანდა ასეთი ძალადობის გამოყენების მუქარით ჩადენილ თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 143-ე მუხლის მესამე ნაწილის „ა“ და „ე“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Police detained 5 persons for illegal restriction of freedom
The officers of Kobuleti Police division under Adjara Police Department along with Border Police Operative-Investigative Main Division, as a result of jointly held operative-search and investigative activities detained previously convicted persons: G.G. (DoB 1992), K.S. (DoB 1980) G.G. 1990) G.K. (DoB 1981), and A.M. (DoB 1984) for illegal restriction of freedom committed by the group with a prior agreement.
Investigation established that G.G. born in 1992, along with K.S. and G.G. physically assaulted O.K. (DoB 1983) in his place of temporary residence, located in Tbilisi for the disagreement that took place in the past. After the assault, the mentioned persons illegally restricted freedom to O.K. under the pressure of the cold steel and took them to Kobuleti with a vehicle owned by A.M. After the incident, detainees replaced O.K. in G.K’s vehicle and took him to the direction of Kvirike village, Kobuleti, where the vehicle was stopped by the law enforcers. Police managed to detain G.G. K.S. G.K. and G.G. on the scene while A.M. was detained several hours later.
Law enforcers have already seized both vehicles and the weapon of crime- knife.
Investigation is in progress on the fact of illegal restriction of freedom with a prior agreement by the group with violence or threat of violence dangerous for life or health, crime envisaged under the article 143, III part, sub-paragraphs “A” and “C” of the Criminal Code of Georgia.