• პოლიციამ სოლოლაკში ბიზნესცენტრის მიმდებარედ მომხდარ სროლის ფაქტზე ერთი პირი დააკ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1983 წელს დაბადებული, წარსულში ყაჩაღობისთვის ნასამართლევი ა.რ. თბილისში დააკავეს. მას ბრალი ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარებაში ედება.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 6 ნოემბერს, თბილისში, სოლოლაკში, მარო მაყაშვილის აღმართზე, ბიზნესცენტრთან მდებარე საავტომობილო გვირაბში ავტომანქანით გადაადგილების დროს რამდენიმე გასროლა განახორციელა.
სამართალდამცველებმა ა.რ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს. ნივთმტკიცების სახით ამოღებულია, სავარაუდოდ, ხმოვანი პისტოლეტი და მასში მოთავსებული 2 აირის ვაზნა. ასევე, შემთხვევის ადგილიდან ამოღებულია 6 გასროლილი მასრა, რომლებსაც ექსპერტიზა უტარდება. დაკავებული ჩადენილ დანაშაულს აღიარებს.
ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვისა და ტარების ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს.

• Police detained one person in Sololaki for shooting near the Business Center
The officers of Old Tbilisi police division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search and investigative activities, detained previously convicted for armed robbery - A.R. (DoB 1983) in Tbilisi. The detainee is accused of illegal purchase, keeping and carrying of firearm.
Investigation established that on November 6 of the current year, detainee made several shots from his vehicle while moving through the tunnel located near the Business Center on Maro Makashvili ascend in Sololaki, Tbilisi.
Law enforcers detained A.R. several hours later after the crime took place. Police seized supposedly the signal pistol with two magazines as evidence. Police has also seized 6 bullets from the place of crime. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, keeping and carrying of firearm, article 236 III and IV parts of the Criminal Code of Georgia.