• პოლიციამ სხვისი ნივთის დაზიანების ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის გორის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, სხვისი ნივთის დაზიანების ბრალდებით, 1969 წელს დაბადებული დ.შ. გორში, ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ქვები ესროლა ქალაქ გორში, დ. გარსევანიშვილის ქუჩა N1-ში მდებარე „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ ოფისის შენობის შუშებს და დააზიანა, ასევე, ოფისიდან გამოიტანა ტელევიზორი, კომპიუტერის მონიტორი და ისინიც დააზიანა.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 187-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით მიმდინარეობს, რაც სხვისი ნივთის დაზიანებას ან განადგურებას გულისხმობს.

• One person detained by police for damaging other’s property
The officers of Gori Police Division under Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of immediate operative-search and investigative activities detained D.Sh. (DoB 1969) for damaging other’s property.
Investigation established that detainee threw stones and damaged the office windows of “United National Movement” located on D.Garsevanishvili Street N1, Gori, appropriated TV and computer monitor, which was also damaged by the offender.
Investigation is in progress on the fact of damaging or destruction of other’s property, crime envisaged under the article 187, I part of the Criminal Code of Georgia.