• პოლიციამ შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლის განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბ...
პოლიციამ შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლის განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით ცხელ კვალზე ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დიდუბე-ჩუღურეთის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1955 წელს დაბადებული ნ.ც. განზრახ მკვლელობის მცდელობის და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო ტარების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, ურთიერთშელაპარაკებისას, ნაცნობს - გ.მ.-ს, თავის სახელზე რეგისტრირებული ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით მრავლობითი ჭრილობა მიაყენა.
გ.მ. შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომელია და ინციდენტის დროს სამსახურებრივ მოვალეობას არ ასრულებდა. დაჭრილი გადაყვანილია კლინიკაში, სადაც შესაბამისი მკურნალობა უტარდება.
პოლიციამ, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნ.ც. მომხდარიდან მალევე, თბილისში, მისსავე საცხოვრებელ სახლში დააკავა. დაკავებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას ამოღებულია „ტტ“-ს სისტემის პისტოლეტი.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 19-108-ე მუხლით და 236-ე მუხლის მე-4 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც განზრახ მკვლელობის მცდელობას და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო ტარებას გულისხმობს.

• Police detained one person as a result of immediate activities for the attempted...
Police detained one person as a result of immediate activities for the attempted murder of the employee of the Ministry of Internal Affairs
The officers of Didube-Chughureti Police Division of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative and investigative activities detained N.Ts. (DoB 1955) for the attempted premeditated murder and illegal carrying of firearm.
Investigation established that on the basis of conflict, detainee inflicted multiple injuries with firearm registered on his name to G.M.
G.M. is the employee of the Ministry of Internal Affairs and during the incident he was not fulfilling his official duties. The wounded person has been transferred to the hospital, where he is undergoing relevant medical treatment.
As a result of immediate operative and investigative activities, N.Ts. was detained shortly after the crime, in his own house. During the search activities held in detainee’s place of residence, police seized “TT” pistol.
N.Ts. has already pleaded guilty.
Investigation is in progress on the fact of the attempted premeditated murder and illegal carrying of firearm, article 19-108 and 236, IV part of the Criminal Code of Georgia.