• პოლიციამ შინაგან საქმეთა სამინისტროს ბალანსზე რიცხული ავტომობილის დაზიანებისთვის...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სხვისი ნივთის დაზიანების ბრალდებით, რუსეთის ფედერაციის მოქალაქე - 1995 წელს დაბადებული დ.კ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, რომელსაც სახე სპეციალური ნიღბით ჰქონდა დაფარული, მიმდინარე წლის 28 მარტს, რუსთაველის გამზირზე, აქციის მიმდინარეობისას, შინაგან საქმეთა სამინისტროს ბალანსზე რიცხული ავტომობილი მიზანმიმართულად დააზიანა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა ცხელ კვალზე ჩატარებული საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ბრალდებულის იდენტიფიცირება მოახდინეს და იგი თბილისში დააკავეს.

• Police arrested one person for damaging a vehicle owned by the Ministry of Inter...
As a result of operational measures and investigative actions, officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs arrested a citizen of the Russian Federation - D.K. (DoB 1995), on charges of damaging other’s property.
The committed crime envisions up to 3 years in prison.
The investigation established that the defendant, whose face was covered with a special mask, damaged a vehicle registered of the Ministry of Internal Affairs on March 28 of the current year on purpose during a rally on Rustaveli Avenue and fled the scene.
As a result of immediate investigative measures, law enforcement officers identified the defendant and arrested him in Tbilisi.