• პოლიციამ შიდა ქართლში, მცხეთა-მთიანეთსა და გურიაში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები...
პოლიციამ შიდა ქართლში, მცხეთა-მთიანეთსა და გურიაში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები და საბრძოლო მასალა ამოიღო - დაკავებულია 3 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა, ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბოლო პერიოდში, შიდა ქართლში, მცხეთა-მთიანეთსა და გურიაში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები, ასევე, უკანონო საბრძოლო მასალა ამოიღეს და 3 პირი დააკავეს.
შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის გორის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა 1980 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ლ.ვ. ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით დააკავეს. ნივთმტკიცების სახით ამოღებულია ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, 14 მჭიდი და 441 ვაზნა.
მცხეთა-მთიანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დუშეთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა კი 1983 წელს დაბადებული ი.კ. ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დააკავეს. სამართალდამცველებმა, დაკავებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, 2 მჭიდი და 20 ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
1999 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გ.ბ. გურიის პოლიციის დეპარტამენტის ლანჩხუთისა და ოზურგეთის რაიონული სამმართველოების თანამშრომლების მიერ, ცეცხლსასროლი იარაღისა და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარებისთვის არის დაკავებული. პოლიციამ, მისი პირადი ჩხრეკის შედეგად, „ბრაუნინგის“ სისტემის პისტოლეტი და მჭიდი ნივთმტკიცების სახით ამოიღო.

• Police seized illegal firearms and ammunition in Shida Kartli, Mtskheta-Mtianeti...
Police seized illegal firearms and ammunition in Shida Kartli, Mtskheta-Mtianeti and Guria - 3 individuals detained
The officers of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative measures and investigative activities, recently seized illegal firearms, as well as illegal ammunition in Shida Kartli, Mtskheta-Mtianeti and Guria regions and arrested 3 people.
The officers of Gori District Division of Shida Kartli Police Department detained previously convicted L.V. (DoB 1980) on charges of illegal purchase-storage-carrying of firearms and ammunition. Automatic firearms, 14 magazines and 441 cartridges were seized as evidence.
The officers of Dusheti District Division of Mtskheta-Mtianeti Police Department detained I.K. (DoB 1983) on charges of illegal purchase and storage of firearms and ammunition. During the search of the detainee's house, the law enforcers seized an automatic firearm, 2 magazines and 20 cartridges as evidence.
Formerly convicted G.B. (DoB 1999) was arrested by the Lanchkhuti and Ozurgeti Police divisions of Guria Police Department for illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition. Police seized a Browning pistol and ammunition as a result of his personal search.