• პოლიციამ შიდა ქართლში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2009 წელს დაბადებული გ.ყ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, ხაშურის მუნიციპალიტეტში, ცივი იარაღის გამოყენებით სხეულზე ჭრილობები მიაყენა 1950 წელს დაბადებულ ზ.ლ.- ს, რის შემდეგაც შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
მიყენებული დაზიანებების შედეგად, დაჭრილი მამაკაცი ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა გ.ყ. ცხელ კვალზე დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღო.

• The police opened the case of the murder in Shida Kartli on a hot trail - 1 pers...
The police opened the case of the murder in Shida Kartli on a hot trail - 1 person has been arrested
The employees of Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search measures and investigative actions, detained G.K. (DoB 2009) for premeditated murder.
The investigation established that the accused person, in Khashuri municipality, inflicted body wounds to Z.L. (DoB 1950) using a cold weapon, after which she hid from the scene.
As a result of the injuries, the wounded man died on the spot.
The law enforcement officers arrested G.K. as a result of immediate activities. The police seized the weapon of crime - a knife as evidence.
The investigation into the fact of premeditated murder is ongoing under Article 108 of the Criminal Code.