• პოლიციამ სენაკში მომხდარი ყაჩაღობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 პირ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის, საპატრულო პოლიციისა და დაცვის პოლიციის დეპარტამენტების თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1995 წელს დაბადებული ა.ლ. ყაჩაღობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული მიმდინარე წლის 26 იანვარს, სენაკში მდებარე "საქართველოს ბანკის" ფილიალში შეიჭრა, ცივი იარაღის მუქარით ბანკის თანამშრომელს თანხა გასტაცა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
პოლიციამ, ცხელ კვალზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებებისა და ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, დანაშაულის ჩამდენი პირი, მომხდარიდან რამდენიმე წუთში დააკავა.

• Police solved the case of armed robbery in Senaki as a result of immediate activ...
Police solved the case of armed robbery in Senaki as a result of immediate activities - 1 person arrested
The employees of Samegrelo-Zemo Svaneti police, patrol police and security police departments of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative measures and investigative actions, detained A.L. (DoB 1995) for armed robbery.
The investigation established that on January 26 of the current year, the accused person broke into the "Georgia Bank" branch located in Senaki, appropriated cash from a bank employee under the threat of a cold steel, and hid from the scene.
The police, as a result of immediate investigative actions and operational measures, arrested the assailant few minutes after the incident.
The investigation of the fact of armed robbery is being conducted under Article 179 of the Criminal Code of Georgia.