• პოლიციამ სენაკში განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის სენაკის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1964 წელს დაბადებული ზ.ნ. განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით, სენაკში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, სენაკის მუნიციპალიტეტის სოფელ ახალსოფელში, სანადირო თოფიდან 1995 წელს დაბადებული გ.ს.-ის მიმართულებით გაისროლა, რა დროსაც სხვადასხვა სახის დაზიანება მიაყენა ოთხ პირს: 1995 წელს დაბადებული გ.ს.-ს, 1992 წელს დაბადებულ ხ.ს.-ს, 1960 წელს დაბადებულ ნ.ნ.-ს და 1984 წელს დაბადებულ რ.ნ.-ს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ცხელ კვალზე დააკავეს. ნივთმტკიცების სახით ამოღებულია დანაშაულის ჩადენის იარაღი. ბრალდებული დანაშაულს აღიარებს.

• Police detained one person in Senaki for the attempted premeditated murder
The officers of Senaki Police Division under Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained Z.N. (DoB 1964) in Senaki for the attempted premeditated murder.
Investigation established that in the village of Akhalsofeli, Senaki municipality, on the basis of conflict detainee, made a shot with a shotgun to the direction of G.S. (DoB 1995), as a result of which four persons received various types of body injuries, in particular: G.S. (DoB 1995), Kh.S. (DoB 1992) N.N. (DoB 1966) and R.N. (DoB 1984).
Law enforcers detained Z.N. several hours later after the crime took place as a result of immediate police activities. The weapon of crime has been seized by the law enforcers as evidence. Detainee has already pleaded guilty.
Investigation on the fact of the attempted premeditated murder is in progress under the article 19-108 of the Criminal Code of Georgia.