• პოლიციამ სარფში განსაკუთრებით დიდი ოდენობით სხვადასხვა სახის ნარკოტიკი ამოიღო
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს და ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ღონისძიების შედეგად, აზერბაიჯანის რესპუბლიკის მოქალაქე, 1995 წელს დაბადებული ი.ჯ. სასაზღვრო გამშვებ პუნქტ "სარფში" დააკავეს. მას ბრალი განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვასა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანაში ედება.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკის შედეგად, 1702 აბი და 2 ნატეხი ნარკოტიკული საშუალება "მდმა", "პრეგაბალინის" შემცველი ფსიქოტროპული საშუალება"ლირიკის" 490 კაფსულა, 72 გრამი "ამფეტამინი" და 237 გრამი გამომშრალი "მარიხუანა" ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვისა და საქართველოში უკანონოდ შემოტანის ფაქტზე, საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით და 262-ე მუხლის მე-4 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Drugs in especially large quantities seized by Police
The officers of the Division for Fight against Illegal Circulation of Drugs of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, along with the Customs Department of the Revenue Service of the Ministry of Finance, as a result of jointly held activities, detained at Sarpi state border crossing point the citizen of Azerbaijan- I.J. (DoB 1995) for illegal purchase-keeping and import of drugs to the territory of Georgia.
During the personal search of the detainee, law enforcers seized 1702 pills and two pieces of “MDMA” drug, 490 capsules of psychotropic drug “Lirika” (containing “Pregabalin”) 72 gr. of amphetamine and 237 gr. of dried marijuana as evidence.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase-keeping and import of drugs to the territory of Georgia, article 26 VI part, sub-paragraph “A”, article 262, IV part, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.