• პოლიციამ ”საქართველოს ბანკის” ფილიალზე თავდასხმის ფაქტზე 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ თბილისში, მეტროსადგური "ავლაბრის" მიმდებარე ტერიტორიაზე, "საქართველოს ბანკის" ერთ-ერთ ფილიალზე თავდასხმის, მძევლად ხელში ჩაგდების და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შენახვა-ტარების ბრალდებით, 1 პირი - 1993 წელს დაბადებული ნ.წ. დააკავა.
გამოძიებით დადგინდა, რომ შეიარაღებული ნ.წ. თბილისში, დუშეთის ქუჩაზე მდებარე “საქართველოს ბანკის" ფილიალში დღის პირველ ნახევარში შეიჭრა და 7 ადამიანი მძევლად აიყვანა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლებსა და თავდამსხმელს შორის განხორციელებული მოლაპარაკებების შედეგად, ბრალდებულმა მძევლად აყვანილი ადამიანები ეტაპობრივად გაათავისუფლა, რის შემდეგაც სამართალდამცველებმა ნ.წ. ადგილზე დააკავეს. მომხდარის შედეგად არავინ დაშავებულა.
ორი ან მეტი პირის მძევლად ხელში ჩაგდების და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შენახვა-ტარების ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 144-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "გ" ქვეპუნქტით და 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილით მიმდინარეობს.

• Police detained one person in connection with the assault on the “Bank of Georgi...
The Ministry of Internal Affairs detained one person - N.Ts. (DoB 1993 )- for attacking one of the branches of the “Bank of Georgia” located in vicinities of Avlabari metro station, Tbilisi as well as for taking hostages and illegal possession and carrying of a firearm.
The investigation established that the armed offender broke into one of the branches of the Bank of Georgia located on Dusheti Street, Tbilisi and took 7 people as hostages.
Relevant police units were mobilized at the scene and operative-investigative measures have been launched.
As a result of negotiations between the representatives of the Ministry of Internal Affairs and the attacker, the accused person gradually released citizens from illegal captivity, after which the law enforcers arrested N.Ts. at the place of crime. In the course of the incident no one has been injured.
Investigation is in progress on the fact of the attack, hostage-taking and illegal possession - carrying of a firearm- crimes envisaged under articles 144, Part II, Subparagraph "C" and 236, Part III and IV of the Criminal Code of Georgia.