• პოლიციამ სამტრედიაში მეუღლის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკ...
პოლიციამ სამტრედიაში მეუღლის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით მამაკაცი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოსა და სამტრედიის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1988 წელს დაბადებული მ.მ., ოჯახის წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, სამტრედიაში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მამაკაცმა, ოჯახური კონფლიქტის ნიადაგზე, ცივი იარაღით ყელის არეში ჭრილობა მიაყენა მეუღლეს - 1973 წელს დაბადებულ ე.კ.-ს და მიიმალა. დაჭრილი ქალი შემთხვევის ადგილზევე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ბრალდებული მამაკაცი მომხდარიდან რამდენიმე საათში, საკუთარ სახლთან ახლოს, მიტოვებულ სახლში დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა-109-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ვ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ოჯახის წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობას გულისხმობს.

• Police solved the case of premeditated murder, committed under aggravating circu...
Police solved the case of premeditated murder, committed under aggravating circumstances against spouse which took place in Samtredia
The officers of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search and investigative activities detained M.M. (DoB 1988) in Samtredia for premeditated murder, committed under aggravating circumstances against family member.
Investigation established that on the basis of the domestic conflict, detainee inflicted injury with a cold steal in throat area to his spouse – E.K. (DoB 1973) and fled from the place of crime. Due to the received traumas the victim died at the place of crime.
As a result of immediate operative-search and investigative activities the offender was detained several hours after the crime took place. He was found near to his own place of residence in an abandoned house.
The weapon of crime, knife was seized by police as evidence.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder, committed under aggravating circumstances against family member, article 10911, II part, sub-paragraph “F” of the Criminal Code of Georgia.