• პოლიციამ საგანგებო მდგომარეობის რეჟიმის დარღვევის 706 ფაქტი გამოავლინა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები, საქართველოს მთავრობის მიერ საგანგებო მდგომარეობისა და ე.წ. კომენდანტის საათის ფარგლებში დაწესებული შეზღუდვების დამრღვევი პირების გამოვლენის მიზნით, 24-საათიან რეჟიმში მუშაობას განაგრძობენ. პოლიცია, ქვეყანაში​ კორონავირუსის გავრცელების აღკვეთისა და პრევენციის მიზნით, სამართალდარღვევის ყველა ფაქტზე ოპერატიულად რეაგირებს.
სამართალდამცველებმა, მონიტორინგის შედეგად, ბოლო 24 საათის განმავლობაში, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, საგანგებო მდგომარეობის რეჟიმის და ე.წ. კომენდანტის საათის შეზღუდვების დარღვევის 706 ახალი ფაქტი გამოავლინეს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა, 1 აპრილის 21 საათიდან 2 აპრილის დილის 6 საათამდე, ე.წ. კომენდანტის საათის დარღვევის ფაქტზე, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, 204 მოქალაქე დააჯარიმეს.
გარდა ამისა, პოლიციამ საჯარო სივრცეში 3-ზე მეტი პირის შეკრების და 2-მეტრიანი სოციალური დისტანციის დაუცველობის გამო 75 მოქალაქე დააჯარიმა.
1 ფიზიკური და 1 იურიდიული პირი დაჯარიმდა ეკონომიკურ საქმიანობასთან დაკავშირებული შეზღუდვების დარღვევის ფაქტზე.
პოლიცია, დაავადებათა კონტროლის ეროვნულ ცენტრთან ერთად, თვითიზოლაციაში მყოფი მოქალაქეების მკაცრ კონტროლს განაგრძობს. ერთობლივი მონიტორინგის შედეგად, თვითიზოლაციის წესების დარღვევის 10 ახალი ფაქტი გამოვლინდა.
ასევე, სამართალდამცველებმა მგზავრთა გადაყვანისა და ავტომობილით გადაადგილების წესის დარღვევის ფაქტზე 415 პირი დააჯარიმეს.

• Ministry of Internal Affairs exposed 706 facts of breaching state emergency regi...
With the aim to reveal the facts of breaching the regulations imposed within the framework of the state of emergency and nationwide curfew imposed by the Government of Georgia Employees of the Ministry of Internal affairs continue to operate in a round-the-clock regime. Police operatively responds to the facts of violations for preventing the spread of coronavirus disease.
As a result of strict monitoring activities carried out by the Ministry of Internal Affairs, 706 facts of breaching the state emergency regulations and curfew were exposed across the country within the last 24 hours.
Law enforcers fined 204 civilians during the nationwide curfew, between 09:00 pm of April 1 and 06:00 am of April 2 for breaching the curfew regulations.
75 civilians were fined for public gathering of more than 3 people and violation of the two-meter social distancing rule.
1 legal entity and 1 physical person were fined for violating restrictions in the sphere of business activities.
Police along with the National Center for Disease Control (NCDC) actively continues to strictly monitor those in self-isolation as a result of which 10 facts of breaching the terms of self-isolation were exposed.
In addition to the mentioned, 415 persons were also fined for violating rules of transporting the passengers and movement by car