• პოლიციამ რუსთავში მომხდარი ქურდობის ფაქტები გახსნა - ცხელ კვალზე დაკავებულია 1 ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის რუსთავის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1983 წელს დაბადებული ლ.მ. ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 16 ნოემბერს, ქალაქ რუსთავში, სხვადასხვა ქუჩაზე, მოქალაქეების კუთვნილი 3 ავტომობილი გაქურდა, საიდანაც უკანონოდ დაეუფლა 2 აკუმულატორსა და მონიტორს. იმავე დღეს, ლ.მ.-მ რუსთავში, ერთი-ერთი მოქალაქის ბინის აივნიდან ელექტროხელსაწყოები მოიპარა.
პოლიციამ ბრალდებული მომხდარიდან მალევე, ცხელ კვალზე დააკავა.
სამართალდამცველებმა ნაქურდალი ნივთები ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს. დაკავებულმა მის მიერ რუსთავში მიმდინარე თვეში ჩადენილი კიდევ 3 ავტომობილის გაქურდვის ფაქტი აღიარა.
ქურდობის ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 177-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით მიმდინარეობს.

• Police solved the case of theft in Rustavi as a result of immediate activities –...
Police solved the case of theft in Rustavi as a result of immediate activities – one person detained
The officers of Rustavi police Division under Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search and investigative activities detained L.M. (DoB 1983) for theft.
Investigation established that on November 16 of the current year, detainee robbed three vehicles parked on various streets of Rustavi. As a result of the fact, detainee illegally appropriated two accumulators and one monitor. On the same day, detainee committed another theft and stole electric appliances from the citizen’s apartment balcony.
Police detained the offender shortly after the crime took place as a result of immediate police activities.
Law enforcers seized the stolen items as evidence. Detainee has also claimed responsibility for three more vehicle thefts that took place in recent month in Rustavi.
Investigation is in progress on the fact of theft, article 177 , II and III parts of the Criminal Code of Georgia.