• პოლიციამ რუსთავში მომხდარი მკვლელობისა და დაჭრის ფაქტები ცხელ კვალზე გახსნა - ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ორი პირი - 2001 წელს დაბადებული ნ.დ. და 1986 წელს დაბადებული გ.ჩ. დააკავეს.
ნ.დ.-ს ბრალად ედება განზრახ მკვლელობა და ორი ან მეტი პირის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობა, გ.ჩ.-ს კი - განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობა.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ნ.დ.-მ ქალაქ რუსთავში, თოდრიას ქუჩაზე, ურთიერთშელაპარაკებისას, ცივი იარაღის გამოყენებით დაჭრა 1994 წელს დაბადებული გ.ბ. და ამავე წელს დაბადებული გ.ა., რის შემდეგაც შემთხვევის ადგილიდან თანმხლებ პირთან - გ.ჩ.-სთან ერთად მიიმალა. დაჭრილი გ.ა. საავადმყოფოში მიყვანისთანავე გარდაიცვალა, ხოლო გ.ბ.-ს შესაბამისი მკურნალობა უტარდება.
გ.ჩ.-მ მომხდარი ფაქტის შესახებ პოლიციას არ შეატყობინა.
განზრახ მკვლელობის, ასევე, ორი ან მეტი პირის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის მცდელობისა და განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობის ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 108-ე, 19-109-ე მუხლებითა და 376-ე მუხლის მეორე ნაწილით მიმდინარეობს.

• Police solved the case of murder and wounding in Rustavi - 2 persons detained
The officers of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-investigative activities detained two persons - N.D. (DoB 2001) and G.Ch. (DoB1986).
N.D. is charged with premeditated murder and attempted premeditated murder committed against two or more persons under aggravating circumstances, while G.C. is charged with non-reporting of especially grave crime.
The investigation established that N.D. wounded G.B. (DoB1994) and G.A. (DoB1994) with a cold steel during the confrontation on Todria Street, Rustavi. After the incident, the detainee fled from the crime scene along with his companion - G.Ch. Due to the sustained traumas G.A. died shortly after being transferred to the hospital, while G.B. is receiving appropriate medical treatment.
G.Ch. did not inform the police regarding the incident.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder and attempted premeditated murder committed against two or more persons under aggravating circumstances and non-reporting the crime, articles 108, 19-108 and 376, II part of the Criminal Code of Georgia.