• პოლიციამ რუსთავში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია ერ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1997 წელს დაბადებული დ.ჯ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ქალაქ რუსთავში, საყოფაცხოვრებო თემაზე დაწყებული ურთიერთშელაპარაკების შემდეგ, თავის მეზობელს - 1942 წელს დაბადებულ ა.პ.-ს, მისსავე საცხოვრებელ ბინაში, ბლაგვი საგნის გამოყენებით თავის არეში სასიკვდილო დაზიანებები მიაყენა. მიღებული დაზიანებების შედეგად ა.პ. ადგილზე გარდაიცვალა.

• Police solved the fact of murder in Rustavi as a result of immediate activities-...
Police solved the fact of murder in Rustavi as a result of immediate activities- one person arrested
The officers of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained D.J. (DoB1997), as a result of operative-investigative activities for premeditated murder.
The investigation established that the accused person fatally injured his neighbor, A.P. (DoB1942) in the head area with a blunt object in his own apartment, after a domestic dispute which took place in the city of Rustavi. Due to the received injuries, A.P. died at the crime scene.