• პოლიციამ რუსთავში მომხდარი დაჭრის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის რუსთავის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1986 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ნ.ტ. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 4 აპრილს, ქალაქ რუსთავში, თავისი საცხოვრებელი ბინის კორპუსის ეზოში, ურთიერთშელაპარაკებისას, მეზობელს - 1978 წელს დაბადებულ გ.მ.-ს ცივი იარაღის გამოყენებით ქვედა კიდურის არეში ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი გადაყვანილია კლინიკაში, სადაც შესაბამისი მკურნალობა უტარდება.

• Police solved the case of wounding in Rustavi - 1 person detained
The officers of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained a former convict- N.T., (DoB 1986), as a result of operative-investigative activities on the charges of inflicting severe health damage on purpose.
The investigation established that on April 4 of the current year, the accused person, in the yard of his residential building in Rustavi, inflicted stab wounds with a cold steel to his neighbor - GM, (DoB 1978) on the basis of conflict and fled the scene. The victim was transferred to the hospital, where he is undergoing relevant treatment at the moment.
The investigation on the fact of inflicting severe health damage on purpose is in progress under the article 117 of the Criminal Code of Georgia.