• პოლიციამ რუსთავში მომხდარი დაჭრის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის რუსთავის საქალაქო სამმართველოს და სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის მარტვილის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1991 წელს დაბადებული გ.კ. დააკავეს. მას ბრალი ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანებაში ედება.
გამოძიებით დადგინდა, რომ არაფხიზელ მდგომარეობაში მყოფმა ბრალდებულმა ქალაქ რუსთავში, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, 1990 წელს დაბადებულ ო.ი.-ს ცივი იარაღის გამოყენებით სხეულზე ჭრილობები მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი სამედიცინო დაწესებულებაში გადაიყვანეს. მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.
პოლიციამ ბრალდებული ცხელ კვალზე, მარტვილის მუნიციპალიტეტში დააკავა.
გამოძიება ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ფაქტზე, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 117-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით მიმდინარეობს.

• Rustavi police solved the fact of wounding - one person detained
The officers of Rustavi police division under Kvemo kartli Police Department along with Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of jointly held operative-search and investigative activities detained G.K. (DoB 1991) for inflicting severe health injury on purpose.
Investigation established that being in an unsober state and on the basis of conflict, detainee inflicted body injuries with a cold steel to O.I. (DoB 1990) and fled from the place of crime. The wounded person was transferred to the hospital. At this stage, his life in no longer in danger.
Police detained G.K. in Martvili municipality as a result of immediate activities.
Investigation is in progress on the fact of inflicting severe health injury on purpose, article 117, I part of the Criminal Code of Georgia.