• პოლიციამ რუსთავში ძალადობის ბრალდებით 2 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის რუსთავის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ძალადობის ბრალდებით, 2 პირი: 2000 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ე.ა. და 2001 წელს დაბადებული რ.ჭ დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა მიმდინარე წლის 3 ნოემბერს, N12 პენიტენციურ დაწესებულებასთან გამართული აქციის ერთ-ერთ მონაწილეს - 1999 წელს დაბადებულ გ.ბ.-ს, აქციიდან სახლში დაბრუნებისას, რუსთავში, სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს.

• Police arrested two individuals in Rustavi for violence
The officers of Rustavi City Police Division of Kvemo Kartli Police Department under the Ministry of Internal Affairs detained 2 individuals for violence as a result of immediate operative-investigative activities. The detainees are : previously convicted E.A. (DoB 2000), and R.C. (DoB 2001).
The investigation established that on November 3 of the current year, the accused persons verbally and physically assaulted one of the participants of the rally held near N12 penitentiary facility – G.B. (DoB 1999), while returning home from the rally in Rustavi.