• პოლიციამ ქვემო ქართლში თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ბრალდებით 4 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტრო ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედების შედეგად, მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფელ კაპანახჩში მცხოვრები 4 პირი: 1991 წელს დაბადებული ნ.მ., 1997 წელს დაბადებული ი.გ., 1988 წელს დაბადებული ფ.ნ. და 1999 წელს დაბადებული ა.ხ. დააკავეს. მათ ბრალი წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ თავისუფლების უკანონო აღკვეთაში ედებათ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა მიმდინარე წლის 15 ივლისს, მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფელ ქეშალოში მცხოვრებ, 1996 წელს დაბადებულ ი.მ.-ს, შურისძიების მოტივით, უკანონოდ აღუკვეთეს თავისუფლება. კერძოდ, იგი იძულებით ჩასვეს ავტომობილში, წაიყვანეს მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფელ კაპანახჩში, ერთ-ერთი მოქალაქის საცხოვრებელ სახლში, სადაც ფიზიკურად გაუსწორდნენ. ამის შემდეგ, ბრალდებულებმა ი.მ. სოფლის ცენტრალურ მოედანზე გამოიყვანეს და იქაც ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს.
წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 143-ე მუხლის მესამე ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Police detained 4 persons for illegal restriction of freedom
The officers of Detectives Division of Kvemo Kartli Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained residents of Kapanakhchi village, Marneuli municipality: N.M. (DoB 1991) I.G. (DoB 1997) P.N. (DoB 1988) and A.Kh. (DoB 1999) for illegal restriction of freedom committed in group.
Investigation established that on July 15, resident of Keshalo village- I.M. (DoB 1996) was subject to illegal restriction of freedom on the basis of the vengeance. In particular, he was forcibly placed in the vehicle and taken to one of the houses located in Kapanakhchi village, Marneuli municipality, where he was physically abused. After the mentioned, he was taken to the central square of the village, where he was repeatedly abused physically.
Investigation is in progress on the fact of illegal restriction of freedom committed in group, crime envisaged under the article 143, III part, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.