შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის მარნეულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, მარნეულში დააკავეს 4 ნარკორეალიზატორი: 1964 წელს დაბადებული რ.ჩ და წარსულში ნასამართლევები - 1957 წელს დაბადებული ჯ.ნ, 1995 წელს დაბადებული გ.ნ. და 1977 წელს დაბადებული ა.ბ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ დაკავებულები ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო რეალიზაციას ახდენდნენ.
სამართალდამცველებმა, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, რამდენჯერმე განახორციელეს ბრალდებულებისგან ნარკოტიკული საშუალებების საკონტროლო შესყიდვა და აღნიშნული შესყიდვების ფარული აუდიო-ვიდეოჩაწერა.
პოლიციამ ნივთმტკიცებად ამოიღო დაკავებულების მიერ უკანონოდ გაყიდული ნარკოტიკები.
ბრალდებულების პირადი ჩხრეკის შედეგად, ასევე, ამოღებულია „ჰეროინის“, „კოდეინის“ და „მორფინის“ შემცველი ნარკოტიკული საშუალებები.
გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის 1-ლი, მე-3, მე-4, მე-5 და მე-6 ნაწილებით მიმდინარეობს, რაც დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვას და გასაღებას გულისხმობს.

The officers of Marneuli Police Division of Kvemo Kartli Police Department under the Ministry of Internal Affairs detained 4 drug dealers in Marneuli as a result of operative-search and investigative activities. The detainees are: R.Ch. (DoB 1964) and formerly convicted J.N. (DoB 1957) as well as G.N. (DoB 1995) and A.B. (DoB 1977).
The investigation established that detainees illegally sold drugs on the regular basis.
The committed crime envisions from 20 years or life imprisonment.
The law enforcers, on the basis of the Court ruling, carried out several control purchases of drugs from the accused persons and made secret audio-video recording of the process.
Police seized drugs illegally sold by the detainees as evidence.
As a result of the personal search of the detainees, drugs containing "heroin", "codeine" and "morphine" were also seized.
Investigation is underway under Article 260, I, III, IV, V and VI parts of the Criminal Code of Georgia, which stipulates illegal purchase, storage and sale of drugs in especially large quantities.