• პოლიციამ ქვემო ქართლში 1 კილოგრამი ნარკოტიკული საშუალება ამოიღო - დაკავებულია ერ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, რუსეთის ფედერაციის მოქალაქე - 1973 წელს დაბადებული ა.გ. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული თბილისი-ბაკურციხე-ლაგოდეხის საავტომობილო გზაზე, გარდაბნის მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე, ავტომობილით გადაადგილებისას შეაჩერეს. პოლიციამ, დაკავებულის პირადი ჩხრეკის შედეგად, „ჰეროინის“ შემცველი 1 კილოგრამი ნარკოტიკული საშუალება ამოიღო. ასევე, ამოღებულია 8390 ლარი და 400 დოლარი.

• Police in Kvemo Kartli seized 1 kg of drug substance – one person detained
he officers of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-investigative activities detained the citizen of Russian Federation A.G. (DoB 1973) for illegal purchase-keeping of drugs in especially large quantities.
Law enforcers detained A.G. on Tbilisi-Butskhrikidze-Lagodekhi highway, on the territory of Gardabani municipality while he was driving. As a result of the personal search of the detainee, police seized 1 kg. of “Heroin” drug as well as 8390 GEL and 400 USD.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase-keeping of drugs in especially large quantities, article 260, VI part, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.