• პოლიციამ ქუთაისში სწრაფი ჩარიცხვის აპარატის გაქურდვის ფაქტი აღკვეთა - დაკავებული...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ქუთაისის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2003 წელს დაბადებული გ.ჩ. ქურდობის მცდელობის ფაქტზე, ქუთაისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, 2 თანამზრახველთან ერთად, ქუთაისში, აკაკი წერეთლის ქუჩაზე, „თიბისი ფეის“ სწრაფი ჩარიცხვის აპარატის გაქურდვა სცადა, რა დროსაც პოლიციამ იგი შემთხვევის ადგილზე დააკავა, ხოლო მისმა თანამზრახველებმა გაქცევა მოახერხეს. სამართალდამცველებმა გ.ჩ.-ის თანამზრახველების იდენტიფიცირება მალევე მოახდინეს და მათი დაკავების მიზნით ტარდება შესაბამისი საგამოძიებო და ოპერატიული ღონისძიებები.
მომხდარ ფაქტთან დაკავშირებით გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 19-177 მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ჩადენილ ქურდობის მცდელობას გულისხმობს.

• Police foiled the theft of TBC pay machine in Kutaisi - 1 person arrested
The Officers of Kutaisi Police Division under Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained G.Ch. (DoB 2003), as a result of operative and investigative activities. For the attempted theft of the TBCpay machine in Kutaisi.
The investigation established that the accused person, together with 2 accomplices, attempted to steal cash from the TBCpay machine on Akaki Tsereteli Street in Kutaisi, during which the police arrested him at the scene, however accomplices managed to flee from the place of crime. Law enforcers managed to identify G.Ch.'s accomplices in a short period of time and appropriate investigative as well as operative measures are being taken to detain them.
The incident is being investigated under Article 19-177, Part III, Subparagraph “A” of the Criminal Code of Georgia, which stipulates an attempted theft committed by the group with a prior agreement.