• პოლიციამ ქუთაისში ”საქართველოს ბანკის” ფილიალის გაქურდვის ფაქტი აღკვეთა - დაკავე...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ქუთაისის საქალაქო სამმართველოსა და დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის იმერეთი-გურიის რეგიონალური დაცვის პოლიციის სამმართველოს ქუთაისის განყოფილების ოპერატიული რეაგირების ჯგუფის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ქუთაისში ერთი პირი დააკავეს. 1978 წელს დაბადებულ, წარსულში ნასამართლევ ვ.ხ.-ს ქურდობის მცდელობაში ედება ბრალი.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ქუთაისში, ილია ჭავჭავაძის ქუჩაზე განთავსებული რამდენიმე სწრაფი ჩარიცხვის აპარატი დააზიანა და ამავე ქუჩაზე მდებარე "საქართველოს ბანკის" ფილიალის გაქურდვას ცდილობდა, რა დროსაც პოლიციამ შემთხვევის ადგილზე დააკავა.
სადგომში ან სხვა საცავში უკანონო შეღწევის გზით ჩადენილ ქურდობის მცდელობის ფაქტზე გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სსკ-ის 19-177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით და მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით.

• Police foiled the attempted theft at “Bank of Georgia” branch – one person detai...
Employees of Kutaisi Police Division of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department of the Ministry of Internal Affairs and Kutaisi unit response team of Imereti-Guria Regional Security Police Division of the Ministry of Internal Affairs, detained previously convicted V.Kh.(DoB 1978), for the attempted theft as a result of jointly held operative and investigative activities.
The investigation established that the accused person damaged several fast transaction machines located on Ilia Chavchavadze Street, Kutaisi and attempted to rob the “Bank of Georgia” branch located on the same street, in the course of which he was arrested by police at the scene.
The investigation is in progress on the fact of the attempted theft committed through illegal entry into a parking lot or other repository- crime envisaged under the under 19-177, Part II, Subparagraph “B” and Part III, Subparagraph “A” of the Criminal Code of Georgia.