შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ქუთაისის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1989 წელს დაბადებული გ.თ. ქუთაისში დააკავეს. მას ბრალად ყაჩაღობა და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო ტარება ედება.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 30 იანვარს, ქუთაისში, გამსახურდიას ქუჩაზე მდებარე ერთ-ერთ აფთიაქში პისტოლეტის მუქარით ფარმაცევტებს დაახლოებით 300 ლარის ოდენობის თანხა გასტაცა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა თავდამსხმელი მომხდარიდან რამდენიმე საათში, ცხელ კვალზე დააკავეს. პოლიციამ დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას დანაშაულის ჩადენის იარაღი და ყაჩაღური გზით დაუფლებული თანხა ნივთმტკიცების სახით ამოიღო.

• Police solved the case of armed robbery as a result of immediate police activiti...
The officers of Kutaisi Police Division of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department as a result of immediate operative-search and investigative activities detained G.T.(DoV 1989) in Kutaisi for armed robbery and illegal carrying of a firearm.
Investigation established that on January 30th detainee appropriated cash in the amount of 300 GEL from the drug store worker under the pressure of pistol and fled from the place of crime.
Law enforcers managed to detain the accused person several hours later after the crime took place. During the personal search of the detainee police seized the weapon of crime and illegally appropriated cash as evidence.
Investigation is in progress on the fact of armed robbery and illegal carrying of the firearm, article 179, part I and article 236, part IV envisaged by the Criminal Code of Georgia.