• პოლიციამ ქუთაისში მომხდარი ძარცვის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია 1 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ქუთაისის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებებისა და ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, 2004 წელს დაბადებული გ.მ. ძარცვის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ქუთაისში, თაბუკაშვილის ქუჩაზე მდებარე ერთ-ერთი მარკეტის მოლარე ოპერატორს, ძალის გამოყენებით გასტაცა სალაროს უჯრა, მასში არსებული თანხით და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დანაშაულის ჩამდენი პირი, მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავა. პოლიციამ ძარცვის შედეგად დაუფლებული თანხის ნაწილი ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 178-ე მუხლის მე-3 ნაწილის "დ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ძალადობის გამოყენებით ჩადენილ ძარცვას გულისხმობს.

• Police solved the case of robbery in Kutaisi - 1 person arrested
The employees of Kutaisi Police Division of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department under Ministry of Internal Affairs, as a result of investigative activities and operational measures detained G.M. (DoB 2004) on charges of robbery.
The committed crime envisions from 5 to 8 years of imprisonment.
In the course of investigation, it was established that the defendant robbed the cashier of one of the supermarkets located on Tabukashvili Street in Kutaisi by appropriating drawer with the money and fled from the scene.
As a result of the investigative actions, the law enforcement officers arrested the person who committed the crime few hours after the incident. The police seized the part of the appropriated money as evidence.
The investigation is being conducted under Article 178, Part III, Sub-paragraph "D" of the Criminal Code of Georgia, which refers to robbery committed using violence.