• პოლიციამ ქუთაისში ”საქართველოს ბანკის” ფილიალზე თავდასხმის ფაქტზე 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ ქუთაისში ”საქართველოს ბანკის” ერთ-ერთ ფილიალზე თავდასხმის, ტერორისტული აქტის, ტერორისტული მიზნით მძევლად ხელში ჩაგდების და საბრძოლო მასალის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით 1985 წელს დაბადებული გ.ნ. დააკავა.
ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებებით დადგინდა, რომ შეიარაღებული პირი ქუთაისში, შოთა რუსთაველის გამზირზე მდებარე “საქართველოს ბანკის" ფილიალში შეიჭრა და დიდი ოდენობით თანხის დაუფლების მიზნით 14 პირი მძევლად აიყვანა.
შინაგან საქმეთა სამინისტრომ მძევლად აყვანილი ყველა ადამიანი ეტაპობრივად გაათავისუფლა, რის შემდეგაც სამართალდამცველებმა თავდამსხმელი ბრალდებულის სახით ადგილზე დააკავეს. მომხდარის შედეგად არავინ დაშავებულა.

• Police arrested 1 person for the attack on the ”Bank of Georgia” branch in Kutai...
The Ministry of Internal Affairs arrested one person, G.N. (DoB 1985) for attacking one of the branches of "Bank of Georgia” in Kutaisi as well as for committing a terrorist act, taking hostages for terrorism purposes, and illegal purchase, storage, and carrying of ammunition.
As a result of operational-investigative activities it was established that an armed person broke into the branch of "Bank of Georgia" located on Shota Rustaveli Avenue in Kutaisi and took 14 people as hostages to get a large amount of cash as ransom.
The Ministry of Internal Affairs gradually released all hostages, which was followed by detention of the attacker on the spot as a suspect. No one was injured as a result of the incident.