• პოლიციამ ქორწინების მიზნით ახალგაზრდა ქალის თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ბრალდე...
პოლიციამ ქორწინების მიზნით ახალგაზრდა ქალის თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ბრალდებით 3 პირი ცხელ კვალზე დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის მარნეულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1977 წელს დაბადებული ა.ფ., 2000 წელს დაბადებული ი.მ და 2002 წელს დაბადებული ი.ი., წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ თავისუფლების უკანონო აღკვეთის ბრალდებით, მარნეულში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ა.ფ.-მ მარნეულის მუნიციპალიტეტში, ორ თანამზრახველთან ერთად, ქორწინების მიზნით, 1997 წელს დაბადებულ ა.მ.-ს თავისუფლება უკანონოდ აღუკვეთა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 143-ე მუხლის მე-3 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ თავისუფლების უკანონო აღკვეთას გულისხმობს.

• Three persons detained as a result of immediate activities for illegally restric...
Three persons detained as a result of immediate activities for illegally restricting freedom to a young woman
The officers of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained A.P. (DoB 1977) I.M. (DoB 2000) and I.I. (DoB 2002) in Marneuli for illegal restriction of freedom committed by the group.
Investigation established that A.P. along with two accomplices illegally restricted freedom to A.M. (DoB 1997) with the aim of forced marriage.
Investigation is in progress on the fact of illegal restriction of freedom, article 143, III part, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.