• პოლიციამ ქობულეთში მომხდარი მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 1 ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1999 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ჯ.ც. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ქალაქ ქობულეთში, ურთიერთშელაპარაკებისას, ნაცნობს - 1990 წელს დაბადებულ ი.ი.-ს გულმკერდის არეში დანის გამოყენებით სასიკვდილო ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში მიყვანისთანავე გარდაიცვალა.
პოლიციამ ჯ.ც. ცხელ კვალზე დააკავა. სამართალდამცველებმა დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.

• Police solved the fact of murder in Kobuleti as a result of immediate police act...
Police solved the fact of murder in Kobuleti as a result of immediate police activities - 1 person has been arrested
The officers of Detectives Division of Adjara Police Department under the Ministry of Internal Affairs detained previously convicted J.T. (DoB 1999), as a result of operative-investigative activities for premeditated murder.
The investigation established hat the accused person, during the conflict in Kobuleti, stabbed I.I. (DoB1990) in chest area with a cold steel and fled from the scene. The wounded person died shortly after being transferred to the hospital.
Police arrested J.C. as a result of immediate police activities. Law enforcement officers seized the weapon of the crime - a knife as evidence.