• პოლიციამ ქობულეთში მომხდარი ინკასატორის გაძარცვის ფაქტი გახსნა - დაკავებულია 1 ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ქობულეთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ქალაქ ქობულეთში მომხდარი, ინკასატორის გაძარცვის ფაქტი გახსნეს. ძარცვის ბრალდებით დაკავებულია 1986 წელს დაბადებული გ.მ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული მიმდინარე წლის 22 ოქტომბერს, ქალაქ ქობულეთში, "საქართველოს ბანკის" სერვისცენტრის მიმდებარედ, თავს დაესხა შპს "დაირექტ დებიტ ჯორჯიას" ინკასატორს, რომელსაც ამავე კომპანიის კუთვნილი ფული - 55 000-მდე ლარი ძალადობის გამოყენებით გასტაცა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა გ.მ. ქობულეთში დააკავეს. პოლიციამ, მის საცხოვრებელ სახლში ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად, ნაძარცვი თანხა ნივთმტკიცების სახით ამოიღო.
ძარცვის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 178-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით მიმდინარეობს.

• Police solved the case as a cash collector robbery – one person detained
The officers of Kobuleti police division under Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained G.M. (DoB 1986) for robbing a cash collector in Kobuleti.
Investigation established that on October22 of the current year, detainee assaulted cash collector of “Direct Debit Georgia” LTD near the service center of the “Bank of Georgia” illegally appropriated cash up to 55 000 GEL and fled form the place of crime.
G.M. was detained by the law enforcers in Kobuleti. As a result of the search activities held in detainee’s house, located in Kobuleti, the part of illegally appropriated cash was seized as evidence.
Investigation is in progress on the fact of robbery, article 178, III and IV sparts envisaged by the Criminal Code of Georgia.