• პოლიციამ ქარელში ყაჩაღობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის ქარელის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წარსულში მრავალჯერ, მათ შორის ყაჩაღობისთვის, ქურდობისა და ქურდული სამყაროს წევრობისთვის ნასამართლევი, 1957 წელს დაბადებული მ.ჟ., ჯგუფურად ჩადენილი ყაჩაღობის ბრალდებით, ცხელ კვალზე, ქარელში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული, თანამზრახველებთან ერთად, ქარელის მუნიციპალიტეტის სოფელი ლეთეთის მიმდებარე ტერიტორიაზე გამავალ საავტომობილო გზაზე, ყაჩაღურად თავს დაესხა 1983 წელს დაბადებულ ზ.ა.-ს, რომელსაც ბასრი იარაღის გამოყენებით, სიცოცხლისა და ჯანმრთელობისათვის საშიში ძალადობით, ყაჩაღურად გასტაცა მისი კუთვნილი, "ტოიოტა ლენდკრუიზერის" მარკის ავტომობილი.
სამართალდამცველებმა გატაცებული ავტომობილი ხაშურის მუნიციპალიტეტის სოფელი ოსიაურის მიმდებარე ტერიტორიაზე აღმოაჩინეს. საქმეზე გრძელდება კომპლექსური საგამოძიებო მოქმედებები.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 179-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ და „გ“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს, რაც სატრანსპორტო საშუალების წინააღმდეგ ჯგუფურად ჩადენილ ყაჩაღობას გულისხმობს.

• Police detained one person in Kareli for armed robbery
The officers of Kareli police division under Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search and investigative activities, detained several times convicted in past (including armed robbery, theft and membership of the “Thieves World”) M.Zh. (DoB 1957) in Kareli for armed robbery perpetrated by the group.
Investigation established that detainee, along with his accomplices assaulted citizen Z.A. (DoB 1983) on the highway located adjacent to Leteti village, Kareli municipality. Under the pressure of the cold steel and threats of liquidation, detainee illegally seized “Toyota Land Cruiser” vehicle from his victim.
Law enforcers located the abducted vehicle in vicinities of the village of Osiauri, Khashuri municipality. At the moment, complex investigative police activities are underway.
Investigation is in progress on the fact of armed robbery of transportation means, article 179, II part, sub-paragraphs “B” and “C” of the Criminal Code of Georgia.