• პოლიციამ პირადი ცხოვრების საიდუმლოს უკანონოდ მოპოვების ბრალდებით 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის არასრულწლოვნების საქმეთა მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1984 წელს დაბადებული ლ.ჯ. პირადი ცხოვრების საიდუმლოს უკანონოდ მოპოვების ბრალდებით, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა, რომელიც თავს სასულიერო პირს უწოდებდა, არასრულწლოვანს პირადი ცხოვრების ამსახველი ფოტოები მოტყუებით გადააგზავნინა. მოგვიანებით, როდესაც არასრულწლოვანმა ბრალდებულთან სატელეფონო კონტაქტი შეწყვიტა, ლ.ჯ. მას ფოტოსურათების ინტერნეტსივრცეში გავრცელებით დაემუქრა.
გამოძიება პირადი ცხოვრების საიდუმლოს უკანონოდ მოპოვების ფაქტზე, საქართველოს სსკ-ის 157-ე პრიმა მუხლის 1-ლი ნაწილით მიმდინარეობს.

• Police detained one person for unlawful obtaining of personal life secret
The officers of the Main Division of Juvenile Affairs under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained L.J. (DoB 1984) on the basis of the relevant court decision for illegal obtaining of personal life secret.
The investigation established that the accused person, who identified himself as a clergyman, fraudulently made the juvenile send private photos to him. Later, when the juvenile cut off telephone communication with L.J. he threatened to spread the photos through the Internet.
Investigation is in progress on the fact of unlawful obtaining of personal life secret, article 157, I part of the Criminal Code of Georgia.