• პოლიციამ ოზურგეთში მომხდარი ტაძრის გაქურდვის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - მხილებულ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის ოზურგეთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, არასრულწლოვანი ძმები - 2005 წელს დაბადებული გ.კ. და 2007 წელს დაბადებული ი.კ. ოზურგეთში ქურდობის ფაქტზე გამოავლინეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მხილებულებმა მიმდინარე წლის 2 აპრილს, 18:00 საათზე, ოზურგეთის საკათედრო ტაძარში ფარულად მას შემდეგ შეაღწიეს, როცა ტაძრის წინამძღვარმა საღამოს წირვის შემდეგ ეკლესია დატოვა. არასრულწლოვნებმა ტაძრის შესასვლელ კართან მდებარე შესაწირავის ხის ყუთები დააზიანეს, მათში მოთავსებული ფული მოიპარეს და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალნენ.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, არასრულწლოვნები დანაშაულის შესაძლო ჩადენაში მალევე ამხილეს.

• Theft committed in Ozurgeti cathedral church solved by police- two under-aged pe...
The officers of Guria Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities exposed under-aged brothers- G.K. (DoB 2005) and I.K. (DoB 2007) for theft committed in Ozurgeti.
Investigation established that on April 2 of the current year, at 18:00 pm brothers managed to penetrate the Ozurgeti cathedral church after its closure. Offenders managed to break the charity boxes located in the cathedral church, stole cash and fled from the place of crime.
As a result of immediate operative-investigative activities held by the law enforcers, under-aged brothers were exposed for committing the crime shortly after the incident.
Investigation is in progress on the fact of theft committed by penetrating the building - article 177, II part, sub-paragraph “B” of the Criminal Code of Georgia.