• პოლიციამ ოჯახში ძალადობისა და მუქარის ბრალდებით ბათუმში 1 პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის ბათუმის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1975 წელს დაბადებული რ.დ. ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილი ძალადობისა და მუქარის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მამაკაცმა, ბათუმში, მეუღლეს - 1971 წელს დაბადებულ ე.კ.-ს არასრულწლოვანი შვილის თანდასწრებით სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა და სიცოცხლის მოსპობით დაემუქრა.
პოლიციამ რ.დ. მომხდარიდან მალევე დააკავა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე პრიმა მუხლის მე-2 ნაწილის ,,ბ“ ქვეპუნქტით და 151-ე მუხლის მეორე ნაწილის „დ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ოჯახის ერთი წევრის მიერ არასრულწლოვნის თანდასწრებით ოჯახის სხვა წევრის მიმართ ჩადენილ ძალადობას და ოჯახის წევრის მიმართ მუქარას გულისხმობს.

• One person detained by police for domestic violence in Batumi
The officers of Batumi police division of Adjara police department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of investigative activities detained R.ID. (DoB 1975) in Batumi for domestic violence committed against family member and threat.
Investigation established that detainee verbally and physically assaulted his wife- E.K. (DoB 1971) in presence of the under aged person and threatened with liquidation.
Police detained R.D. shortly after the crime.
Investigation is in progress on the fact of domestic violence committed against family member in presence of under aged person and threat, the crime envisaged by the article 1261II part, sub-paragraph B and article 151, II part, sub-paragraph “D” under the Criminal Code of Georgia.