• პოლიციამ ოჯახში ძალადობის ბრალდებით რუსთავში ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის რუსთავის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნიგერიის ფედერალური რესპუბლიკის მოქალაქე, 1986 წელს დაბადებული კ.ო. ოჯახში ძალადობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა რუსთავში, თავის საცხოვრებელ ბინაში, არასრულწლოვან გერს - 2003 წელს დაბადებულ ი.მ.-ს სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენა.
გამოძიება ოჯახის ერთი წევრის მიერ ოჯახის სხვა, წინასწარი შეცნობით არასრულწლოვანი წევრის მიმართ ჩადენილი ძალადობის ფაქტზე, საქართველოს სსკ-ის 126-ე პრიმა მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• One person detained in Rustavi by police for domestic violence
The officers of Rustavi police division under Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained citizen of the Federal Republic of Nigeria K.O. (DoB 1986) for domestic violence.
Investigation established that detainee physically insulted his step daughter -I.M. (DoB 2003) in the apartment located in Rustavi.
Investigation is in progress on the fact of violence committed by family member against another under-aged member of the family, article 126, II part, sub-paragraph “A” of the Criminal Code.