• პოლიციამ ოჯახის წევრის განზრახ მკვლელობისთვის თბილისში 1 პირი ცხელ კვალზე დააკავ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის საგამოძიებო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1999 წელს დაბადებული გ.ა. ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა ძმას - 2001 წელს დაბადებულ მ.ა.-ს, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცივი იარაღის გამოყენებით სხეულზე ჭრილობა მიაყენა. დაჭრილი მამაკაცი სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ჯგუფმა საავადმყოფოში გადაიყვანა, თუმცა მისი გადარჩენა ვეღარ მოხერხდა.
ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილ განზრახ მკვლელობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 11 პრიმა-108-ე მუხლით მიმდინარეობს.

• Police detained one person for premeditated murder of a family member as a resul...
Police detained one person for premeditated murder of a family member as a result of immediate police activities
The officers of Tbilisi Police Department under the Ministry of Internal Affairs as a result of immediate operative-search and investigative activities detained G.A. (DoB 1999) for committing premeditated murder of a family member.
Investigation established that detainee, on the basis of conflict, inflicted injury with a cold steel to his brother M.A. (DoB 2001). The wounded person was transferred to the treatment facility by the ambulance crew, however the victim died due to the sustained trauma.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder of a family member, article 11-108 of the Criminal Code of Georgia.