• პოლიციამ ოჯახის წევრის განზრახ მკვლელობის ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1957 წელს დაბადებული ზ.ვ. ოჯახის წევრის მიმართ განხორციელებული განზრახ მკვლელობის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულს მიმდინარე წლის 8 ივლისს, შელაპარაკება მოუვიდა მეუღლესთან -1964 წელს დაბადებულ ლ.ზ.-სთან, რის შედეგადაც ზ.ვ.-მ ბლაგვი საგნით, თავის არეში დაზიანება მიაყენა მას.
მიყენებული დაზიანების შედეგად, ლ.ზ. ადგილზე გარდაიცვალა.
სამართალდამცველებმა დანაშაულის სავარაუდო ჩამდენი პირი ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა 109-ე მუხლის "კ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილ განზრახ მკვლელობას გულისხმობს.

• Police arrested one person for premeditated murder of a family member
The employees of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of the investigative activities, arrested Z.V. (DoB 1957) in Tbilisi on charges of premeditated murder against a family member.
The investigation established that on July 8 of the current year, the defendant had an argument with his wife L.Z. (DoB 1964), as a result of which Z.V. inflicted a head trauma to the victim with a blunt object.
As a result of the damage caused, L.Z. died at the place of crime.
Law enforcement officers arrested the alleged perpetrator of the crime as a result of immediate police activities.
The investigation is being conducted under Article 11(1)-109, sub-paragraph "J" of the Criminal Code of Georgia, which implies premeditated murder against a family member.