• პოლიციამ ოჯახის არასრულწლოვანი წევრის მიმართ ჯგუფურად ჩადენილ წამების ფაქტზე თბ...
პოლიციამ ოჯახის არასრულწლოვანი წევრის მიმართ ჯგუფურად ჩადენილ წამების ფაქტზე თბილისში ორი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის არასრულწლოვნების მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, არასრულწლოვნის მიმართ ჯგუფურად ჩადენილ წამების ფაქტზე, არასრულწლოვნის მამინაცვალი - 1993 წელს დაბადებული ა.ს. და დედა - 1993 წელს დაბადებული მ.დ. თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მ.დ. და მისი მეუღლე - ა.ს. არასრულწლოვანს - 2014 წელს დაბადებულ ვ.დ.-ს დასჯის მიზნით აწამებდნენ, რომელიც თავისი ხასიათით, ინტენსივობით და ხანგრძლივობით იწვევს ძლიერ ფიზიკურ ტკივილს.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ა.ს. და მ.დ. ბრალდებულების სახით, თბილისში დააკავეს. გამოძიების ფარგლებში დანიშნულია შესაბამისი ექსპერტიზები და ტარდება ყველა შესაბამისი საგამოძიებო და საპროცესო მოქმედება.
არასრულწლოვანი, თავის მცირეწლოვან ძმასთან ერთად, სოციალური მუშაკის მიერ გადაყვანილია უსაფრთხო ადგილას.
საქმეზე გამოძიება არასრულწლოვნის მიმართ ჯგუფურად ჩადენილ წამების ფაქტზე, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა-144 პრიმა მუხლის მეორე ნაწილის ,,ე“ და „ზ“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს.

• Police detained two persons in Tbilisi for torture committed in group against a...
Police detained two persons in Tbilisi for torture committed in group against an under-aged family member
The officers of the Juvenile Affairs Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities detained juvenile’s stepfather –A.S. (DoB 1993) and mother - M.D.(DoB 1993) in Tbilisi for torture committed in group against a juvenile.
The investigation established that M.D. and her spouse - A.S. tortured under-aged V.D. (DoB 2014) as a method of punishment, causing severe pain, owning to its intensity and duration.
A.S. And M.D. were detained in Tbilisi as a result of operative-search and investigative activities. Relevant examinations are scheduled to be held as well as relevant investigative and procedural activities within the frames of the ongoing investigation.
The juvenile, along with his younger brother have been taken to a safe place by the social worker.
The investigation is in progress on the fact of torture committed in group against a juvenile, article 11 (1)-1441 , part II, sub –paragraphs “E” and “G” envisaged by the Criminal Code of Georgia.