• პოლიციამ ნარკოტიკული საშუალებების რეალიზაციის ფაქტი აღკვეთა - ამოღებულია განსაკუ...
პოლიციამ ნარკოტიკული საშუალებების რეალიზაციის ფაქტი აღკვეთა - ამოღებულია განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით 5 პირი დააკავეს.
დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის, გასაღების მცდელობის, ასევე, ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერების უკანონო რეალიზაციის მცდელობის და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება „მარიხუანას“ უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დაკავებული არიან: 1998 წელს დაბადებული ა.ბ., 1985 წელს დაბადებული ს.მ., 1969 წელს დაბადებული ი.შ. და წარსულში ნასამართლევები - 1980 წელს დაბადებული მ.ე. და 1982 წელს დაბადებული ი.ა.
დანაშაულები 20-წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებულების პირადი, ავტომობილის და საცხოვრებელი ბინების ჩხრეკის შედეგად, ასევე, მათ მიერ მითითებული ლოკაციებიდან სხვადასხვა სახის განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციის მიერ ნივთმტკიცებად ამოღებულია ნარკოტიკული საშუალების დაფასოებისთვის საჭირო მასალები.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 18-260-ე, 19-260-ე და 173-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს.

As a result of operational measures and investigative actions, officers of the Main Division for Combating Illicit Drug Trafficking of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs have arrested 5 people on charges of drug crimes.
The following persons are detained on charges of illegal purchase and storage of large and especially large amounts of drugs, attempted sale, as well as attempted illegal sale of a new psychoactive substance and illegal purchase and storage of a particularly large amount of the drug "marijuana": A.B., born in 1998, S.M., born in 1985, I.Sh., born in 1969, and previously convicted - M.E., born in 1980. As well as I.A., born in 1982.
The committed crimes envision up to 20 years in prison.
As a result of the detainees’ personal search and search activities held in their residential apartments, as well as from the locations indicated by them, law enforcement officers seized various types of extremely large quantities of narcotic drugs as evidence.
As a result of the investigative actions, the police seized materials necessary for packing narcotic drugs as evidence.
The investigation is underway under Articles 260, 18-260, 19-260 and 173 of the Criminal Code of Georgia.