• პოლიციამ ნარკოდანაშაულისთვის 4 პირი დააკავა - ამოღებულია 5 კილო და 500 გრამი ნარ...
პოლიციამ ნარკოდანაშაულისთვის 4 პირი დააკავა - ამოღებულია 5 კილო და 500 გრამი ნარკოტიკული საშუალება, ასევე 10 ლიტრი და 896 გრამი ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერება
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვის და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, სხვადასხვა დროს, 4 პირი: 1985 წელს დაბადებული ვ.ზ., 1995 წელს დაბადებული, უკრაინის მოქალაქე ი.ბ., 2001 წელს დაბადებული ე. ი. და 2000 წელს დაბადებული ნ. ნ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ვ.ზ.-ის პირადი ჩხრეკისას, 5 ლიტრზე მეტი ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერება ამოიღეს.
რაც შეეხება 1995 წელს დაბადებულ ი.ბ.-ს, გამოძიებით დადგინდა, რომ იგი დაკავშირებული იყო სოციალურ აპლიკაცია „ტელეგრამში“ არსებულ ნარკორეალიზატორთა ორგანიზებულ ჯგუფთან და საქართველოში ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შემოტანას და ლოკაციებზე განთავებას ახდენდა.
პოლიციამ ი.ბ. თბილისში დააკავა. მისი პირადი ჩხრეკისას ამოღებულია 4 ცალი პლასტმასის ბოთლი, რომლებშიც მოთავსებული იყო 5 ლიტრამდე ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერება.
2001 წელს დაბადებული ე.ი. და 2000 წელს დაბადებული ნ.ნ. ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებთან ერთად, ნარკოდანაშაულისთვის დედოფლის წყაროს მუნიციპალიტეტში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, ე.ი.-ს და ნ.ნ.-ს პირადი ჩხრეკისას, დიდი ოდენობით სხვადასხვა სახის ნარკოტიკი ამოიღეს. ბრალდებულების სარგებლობაში არსებული ავტომანქანის ჩხრეკისას კი ამოღებულია 4 კილოგრამამდე ნარკოტიკული საშუალება ,,ოპიუმი“ და ,,ჰეროინის“ შემცველი 1 კილო და 600 გრამი ნარკოტიკული ნივთიერება.
პოლიციამ სულ ნივთმტიცებად ამოიღო: 5 კილო და 500 გრამი ნარკოტიკული საშუალება და 10 ლიტრი და 896 გრამი ახალი ფსიქოაქტიური ნივთიერება.

• Police detained 4 persons for drug-related crimes – 5, 5 kg. of drugs seized as ...
Police detained 4 persons for drug-related crimes – 5, 5 kg. of drugs seized as well as 10 liters and 896 gr. of new psychoactive substance
The officers of the Main Division for Combating Drug Trafficking under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities detained four persons: V.Z. (DoB1985), citizen of Ukraine- I.B. (DoB 1995) E.I. (DoB 2001) and N.N. (DoB 2000) for illegal purchase and keeping of a new psychoactive substance and illegal purchase and storage of drugs in especially large quantities.
The committed rime envisages from 8 to 20 years or lifetime imprisonment.
During a personal search of V.Z. law enforcement officers seized more than 5 liters of new psychoactive substance.
As for I.B. (DoB1995), the investigation established that he was connected with an organized group of drug dealers through "Telegram" social application and was involved in the illegal import of drugs into Georgia and its delivery at certain locations.
Police arrested I.B. in Tbilisi. During his personal search, 4 plastic bottles containing up to 5 liters of new psychoactive substance were found.
E.I. And N.N. were detained by the officers of the Central Criminal Police Department, together with Kakheti Police Department, in Dedoplistskaro municipality for drug crimes.
During a personal search of E.I. and N.N., law enforcement officers seized especially large amount of various types of drugs. During the search of the vehicle used by the accused persons, up to 4 kilograms of "opium" and 1,600 k.g. of "heroin" were seized.
Police seized 5 kilograms and 500 grams of narcotics and 10 liters and 896 grams of new psychoactive substance in total