• პოლიციამ ნარკოდანაშაულისთვის 1 პირი დააკავა - ამოღებულია განსაკუთრებით დიდი ოდენ...
პოლიციამ ნარკოდანაშაულისთვის 1 პირი დააკავა - ამოღებულია განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ნარკოტიკების უკანონო ბრუნვის წინააღმდეგ ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების და ოპერატიული ღონისძიებების შედეგად, 2001 წელს დაბადებული უკრაინის მოქალაქე კ.ლ. დააკავეს. მას ბრალი განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვაში ედება.
გამოძიებით დადგინდა, რომ საქართველოში მიმდინარე წლის თებერვლიდან, დროებით მცხოვრები უკრაინის მოქალაქე კ.ლ. მოხმარების მიზნით ნარკოტიკულ საშუალებებს უკანონოდ იძენდა და ინახავდა. სამართალდამცველებმა, ბრალდებულის პირადი ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღეს ნარკოტიკული საშუალება "ლიზერგიდი", ასევე, 400 ლარი და 1200 აშშ დოლარი. ბრალდებულის საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას კი ამოღებულია 1 შეკვრა ნარკოტიკული საშუალება “ჰაშიში”.
განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილით მიმდინარეობს.

• Police detained 1 person for drug-related crime – drugs in especially large quan...
The officers of the Main Division for Combating Drug Trafficking under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained K.L.- a Ukrainian citizen born in 2001, as a result of investigative activities and operative measures for illegal purchase and storage of drugs in especially large quantities.
The investigation has established that since February of the current year, Ukrainian citizen, K.L. temporarily residing in Georgia, illegally purchased and stored drugs for consumption. During the personal search of the accused person, the law enforcers seized "Lisergid" drug as evidence, as well as 400 GEL and 1200 USD. During the search of the detainee’s apartment, 1 package of hashish was also seized.