• პოლიციამ მ.სააკაშვილის სახელობის საპრეზიდენტო ბიბლიოთეკაში ხანძრის გაჩენის ფაქტზ...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1991 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ბ.ქ., ცეცხლის წაკიდებით ნივთის დაზიანების ან განადგურების ბრალდებით, თბილისში დააკავეს.
მიმდინარე წლის 19 აპრილს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს მე-5 განყოფილებაში შემოვიდა მოქალაქის შეტყობინება, რომ მ.სააკაშვილის სახელობის საპრეზიდენტო ბიბლიოთეკაში ხანძარი იყო.
შემთხვევის ადგილზე დაუყოვნებლივ გამოცხადდნენ სახანძრო-სამაშველო სამსახურის თანამშრომლები და სამართალდამცველები. პირველადი ინფორმაციით, ხანძრის შედეგად დაიწვა ბიბლიოთეკის პირველი სართული.
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს სამმართველომ მომხდარ ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 187-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით დაიწყო.
პოლიციამ, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბ.ქ. ცხელ კვალზე დააკავა. საქმეზე დანიშნულია შესაბამისი ექსპერტიზები.

• One person detained on the fact of setting fire to M.Saakashvili Presidential Li...
The officers of Vake-Saburtalo police division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search and investigative activities detained previously convicted B.K. (DoB 1991) in Tbilisi, on the fact of damaging or destruction of the object by setting fire.
On April 19, Vake-Saburtalo police division under Tbilisi Police Department received report regarding the fire in M.Saakashvili Presidential Library.
Fire-rescuers and law enforcers immediately arrived at the place of crime. According to preliminary information, due to the fire, first floor of the library was burned by fire.
Officers of Vake-Saburtalo police division launched investigation regarding the mentioned fact under the article 187, II part, sub- paragraph “A” of the Criminal code.
As a result of immediate operative-search and investigative activities held by police, B.K. was detained. Relevant expertise activities have already been appointed regarding the mentioned fact.
Investigation is in progress on the fact of on the fact of destruction or damaging an object with fire, article 187, II part, sub-paragraph “A” envisaged by the Criminal Code.