• პოლიციამ მესტიასა და თბილისში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები ამოიღო - დაკავებულია...
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბოლო პერიოდში, თბილისსა და მესტიაში უკანონო ცეცხლსასროლი იარაღები ამოიღეს და სამი პირი დააკავეს.
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების მთავარი სამმართველოს და საგამოძიებო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1992 წელს დაბადებული თ.ბ., ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს. პოლიციამ, დაკავებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, ცეცხლსასროლი პისტოლეტი, ცეცხლსასროლი რევოლვერი, 2 მჭიდი და 17 ვაზნა ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა- შენახვისა და ტარების ბრალდებით, 1976 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი ი.გ. თბილისში დააკავეს. სამართალდამცველებმა, ბრალდებულის პირადი ჩხრეკისას, ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის მესტიის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა 1994 წელს დაბადებული დ.ვ. ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონოდ შეძენა-შენახვა-ტარების ბრალდებით დააკავეს. მისი პირადი ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოღებულია ავტომატური ცეცხლსასროლი იარაღი, ერთი მჭიდი და 12 ვაზნა.

• Police seized illegal firearms in Mestia and Tbilisi - 3 persons arrested
Employees of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative -search measures and investigative activities, recently seized illegal firearms in Tbilisi and Mestia and arrested three persons.
As a result of joint investigative activities, the employees of the main detectives division and the main investigative division of Tbilisi Police Department arrested T.B. (DoB 1992), in Tbilisi on charges of illegal purchase and storage of firearms and ammunition. The police, during the search of the house of the detainee, seized a firearm, revolver, 2 magazines and 17 cartridges as evidence.
Employees of Vake-Saburtalo Main Division of Tbilisi Police Department, as a result of operative and investigative activities, detained previously convicted I.G. (DoB 1976) in Tbilisi. The law enforcement officers, during the personal search of the accused person, seized an automatic firearm as evidence.
The employees of Mestia district division of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department detained D.V. (DoB1994) for illegal purchase-storage-carrying of firearms. During his personal search, an automatic firearm, one magazine and 12 cartridges were seized as evidence.
The investigation into the facts of illegal purchase, storage and carrying of firearms and ammunition is being conducted under article 236 III and IV parts of the Criminal Code of Georgia.