• პოლიციამ მარნეულში ორი პირის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებებში ჩადენილი განზრახ ...
პოლიციამ მარნეულში ორი პირის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებებში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 2 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მამა-შვილი 1982 წელს დაბადებული ა.რ. და 2004 წელს დაბადებული მ.რ. მარნეულში დააკავეს.
მათ ბრალი ორი პირის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებაში ჯგუფურად ჩადენილ განზრახ მკვლელობაში ედებათ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფელ ახლოლალოში, მეზობლად მცხოვრებ დედა-შვილს - 1981 წელს დაბადებულ ზ.ბ.-ს და 1997 წელს დაბადებულ ა.რ.-ს, წარსულში არსებული უთანხმოების ნიადაგზე, მათივე საცხოვრებელი სახლის ტერიტორიაზე, ცეცხლსასროლი იარაღებიდან გასროლით სასიკვდილო ჭრილობები მიაყენეს.
პოლიციამ ორივე ბრალდებული მომხდარიდან მალევე, ცხელ კვალზე დააკავა.
სამართალდამცველებმა დანაშაულის ჩადენის იარაღები - სანადირო თოფები ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.
დამამძიმებელ გარემოებებში ორი პირის მიმართ ჯგუფურად ჩადენილ განზრახ მკვლელობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 109-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ე" და მე-3 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

Police solved the murder case under aggravating circumstances against two persons as a result of immediate activities- two persons detained
The officers of Kvemo Kartli police department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search and investigative activities, detained father and son : A.R. (DoB 1982) and M.R. (DoB 2004) in Marneuli for premeditated murder under aggravating circumstances.
Investigation established that detainees inflicted lethal injuries from the firearm to their neighbors in Akhlolalo village, Marneuli municipality - mother and son – Z.B. (DoB 1981) and A.R. (DoB 1997) on the basis of the disagreement that took place in past.
Police detained both of the offenders soon after the crime took place.
Law enforcers have already seized the weapon of crime - a shotgun as evidence.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder committed under aggravating circumstances, article 109, II part, sub-paragraph “E” of the Criminal Code of Georgia.