• პოლიციამ მარნეულში მომხდარი ქურდობის ფაქტები გახსნა - დაკავებულია ერთი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის მარნეულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1993 წელს დაბადებული, წარსულში ქურდობისთვის ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი ი.ჯ. ქურდობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 13 თებერვალს, ქალაქ მარნეულში, მოქალაქე ა.ს.-ის საცხოვრებელი სახლის ეზოდან სხვადასხვა სახის ჭურჭელი და ლითონის ნივთები მოიპარა. ასევე დადგენილია, რომ ი.ჯ.-მ ამავე სახლის ტერიტორიაზე ქურდობის ფაქტები 7 და 9 თებერვალსაც ჩაიდინა. გარდა ამისა, ირკვევა, რომ დაკავებულმა თებერვლის თვეში მარნეულში კიდევ სამი მოქალაქე გაქურდა, კერძოდ, ფ.ბ.-ს სამოვარი და ელექტროხელსაწყოები მოჰპარა, ბ.მ.-ის ავტოფარეხიდან ასევე ელექტროხელსაწყოები, ხოლო რ.ს.-ის სახლის ეზოდან ელექტროხელსაწყო და სპილენძის სადენი მოიპარა.
სამართალდამცველებმა ნაქურდალი ნივთების ნაწილი ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს.
ქურდობის ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 177-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილებით მიმდინარეობს.

• Police solved the cases of theft in Marneuli – one person detained
The officers of Marneuli Police Division under Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs as a result of operative-search and investigative activities detained previously convicted for theft and currently on probation – I.J. (DoB 1993) for theft.
The investigation established that on February 13 of the current year, detainee stole iron objects and household belongings from the house of A.S. located in Marneuli. It was also ascertained that I.J. also committed theft on the territory of the same house on February 7 and 9. In addition to the mentioned detainee has also robbed three citizens in February. Detainee stole electric appliances from P.B and citizen B.M. he also stole copper cables and electric appliances from the house yard of R.S.
Part of the stolen items was seized by the law enforcers as evidence.
The investigation is in progress on the fact of theft, article 177, parts II and III of the Criminal Code of Georgia.